Априлци демонстрираха кулинарни умения в заключителна дейност във връзка с проект на училището по програма Еразъм+
Днес, 29 ноември, в ОУ”Двайсти април” се проведе заключителна дейност във връзка с проекта на училището по програма Еразъм+ „Ефективната комуникация и емоционалната интелигентност – помощници в борбата с агресията в училище“. Събитието бе под надслов „Да пазим традициите“.

Обредни хлябове и баници бяха приготвили учителите Таня Ракова, Петя Караджова, Диана Гетова, Тотка Герова, Нина Истревска, Недка Христоскова, Пепа Цоневска. Бяха припомнени кулинарните традиции, свързани с предстоящите коледни и новогодишни празници.

Технологията за приготвяне на тесто обясни и демонстрира заместник-директорът г-жа Пепа Цоневска, а най-амбициозните бъдещи готвачи се включиха в месенето и точенето.

Тестото се превърна във фигурки, които ще бъдат изрисувани и използвани за училищната коледна украса.
Oborishte.bg





