Важни нови три точки за ФК „Оборище“

Важен успех постигна отборът на ФК „Оборище” в битката за първото място в Югозападна Трета лига. Играчите на Войн Войнов победиха с 1:0 „Сливнишки герой”  при гостуването на 30 март в мач от 24-ия кръг. Точното попадение бе на Петър Петров.С поредната си победа в събота панагюрският отбор съкрати разликата с водача „Хебър” на 4 точки, след като пазарджиклии записаха равенство срещу „Надежда“ (Доброславци).

Панагюрският отбор  беше близо до гол в още няколко ситуации. В 13-ата минута Васил Тачев нацели гредата, след което топката се озова в Георги Стефанов, който от близка дистанция не успя да намери очертанията на вратата.

В 26-ата минута “войводите” направиха още една много добра атака. Петър Петров проби през центъра на терена, след което подаде на фланга към Колев, който центрира в наказателното поле към Стефанов, нападателят обаче не успя да засече топката с глава.
В следващия кръг „Оборище” приема „Септември” /Симитли/. Мачът е на 6 април и ще се играе на панагюрски терен.