Вицешампионска титла за 12-годишните хандбалистки на Панагюрище

От 2 до 4 юни в зала „Арена Асарел“ -Панагюрище се проведе Държавния финал по хандбал за 12-годишни момичета. Домакин на проявата бе Хандбален клуб „Панагюрище“. В предварителната група панагюрският клуб се класира на първо място, побеждавайки отборите на ХК „В.Левски“ /Н.Пазар/ с 27:7;  ХК „Дунав“ /Белене/ с 10:7 ; ХК „Локомотив“ /Г.Оряховица/ с 13:4. На полуфинала панагюрските момичета прегазиха и отбора на ХК „Ники спорт“ /Сливница/ с 17:11. Така без загубена среща панагюрският отбор стигна до финала, където срещна другият фаворит-„Бъки“ /Габрово/. Първото полувреме малките панагюрски хандбалистки играха не с пълните си възможности и полувремето завърши с пет гола аванс за „Бъки“ 9:4. Второто полувреме панагюрки заиграха уверено и пет минути преди края на мача изравниха резултата. Две минути преди края „бъкитата“ поведоха с един гол, това притесни нашите момичета, които допуснаха още един гол и срещата завърши с резултат 15:13. „Въпреки загубата на финала, отборът на „Панагюрище“ показа потенциал и хомогенен състав, за който ще се говори в бъдеще“, коментираха треньорите Любка Карагьозова и Георги Атанасов.
Състав на сребърните медалистки:
ДАРИНА КИРИЛОВА,АДЕЛИНА ФУТЕКОВА,ШИНКА ФИЛИПОВА, БОЖИДАРА КАРАГЬОЗОВА, ТЕОДОРА ПАНОВА, ЦВЕТЕЛИНА ПАШОВА, ВАНЯ ШИНДАРОВА,ГАБРИЕЛА ЩРАНГОВА, ЕКАТЕРИНА БАРАКОВА, СТОЕСЛАВА КЕКОВА, МИЛКА ЮРУКОВА, СТЕЛА СКАЧКОВА, ЕЛЕОНОРА ПАШОВА, КРИСТИЯНА ПРЕДЬОВА,ГАБРИЕЛА ПОПОВА.
-Цветелина Пашова-бронзова седмица
Всичките 21 момичета от трите седмици плюс 4-те индивидуално наградени/ общо 25 момичета/ образуват проектонационалния отбор на България.

– ГОЛМАЙСТОР -СИМОНА НИКОЛОВА /35 гола/- СЛИВНИЦА

Гост на първенството бе президента на БФ Хандбал- Росица Бакърджиева. Гости на откриването бяха Георги Павлов-зам.-кмет на Община Панагюрище и Георги Георгиев, председател на Комисията по младежки дейности и спорт при Общински съвет.
На откриването отборите и гостите бяха поздравени с музикалните изпълнения на Наталия Пашова и Стойко Шопов.
Заместник-кметът Георги Павлов присъства и на закриването, и връчи Купата и златните медали на шампионите .

Ръководството на ХК „Панагюрище“ изказа своята благодарност
на Община Панагюрище, Асоциацията на спортните клубове, на основния спонсор на турнира, на персонала на „Арена Асарел“ и на публиката, която подкрепи отбора.