Всяко четвърто дете е с очен проблем

Всяко четвърто дете в предучилищна и училищна възраст има някакъв очен проблем, показват данни на офталмолозите. Проблемът може лесно да бъде преодолян, ако бъде открит навреме.

Често главоболие, присвиване на очите, премигване, седене твърде близо до екрана на телевизора или компютъра могат да подскажат на родителите за проблема.

Контролни прегледи трябва да се правят на шестмесечна възраст, на една година, на три години и преди започване на училище, припомнят специалистите. Най-често срещани проблеми са късогледството и далекогледството. Алергичните състояния също са сред проблемите, от които децата страдат. Алергиите, които поразяват очите, са свързани предимно с ултравиолетовата радиация и по-рядко с полените, които се срещат през лятото.

Oborishte.bg

Сподели с приятелиShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn