В Световния ден на околната среда дриновци засадиха цветя в двора на училището

Всяка година на 5 юни светът отбелязва Деня на околната среда /World Environment Day/ – най-известният глобален ден с призив за положителна промяна за околната среда.
Учениците по проект „Подкрепа за равен достъп и личностно развитие“ към ОУ „Проф. Марин Дринов“ също се включиха с различни дейности в глобалната инициатива, съобщиха от училището. Днес те засадиха цветя в двора на училището, а Теодор Ненчев изработи колаж, посветен на връзката на съвременния човек с природата.

drinov cvetq drinov kolaj
Световният ден на околната среда е основният механизъм на ООН за повишаване на осведомеността и за насърчаване на действия за опазване на околната среда в световен мащаб. Тази година денят е с фокус „да свържем хората с природата“, подтиквайки ни да помислим над това доколко ние, хората, сме част от природата и колко много зависим от нея.
Oborishte.bg

Сподели с приятелиShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn