
В събота облачността ще се разкъсва и намалява, максималните температури ще бъдат между 7 и 12 градуса
Утре облачността ще се разкъсва и намалява, максималните температури ще бъдат между 7 и 12 градуса, а минималните ще са от 0° до 5°. Това съобщиха от Националният институт по метеорология и хидрология. През нощта облачността ще е значителна и в западната половина от страната ще има валежи от дъжд, в планините – от сняг. До сутринта вятърът ще се ориентира от северозапад, ще започне да нахлува студен въздух и във високите котловинни полета, и в Предбалкана дъждът за кратко ще премине в сняг. Утре валежите ще спират, най-късно в източните райони. Вятърът ще се ориентира от север и постепенно ще отслабва. Атмосферното налягане ще се повишава и ще е по-високо от средното за месеца.
По Черноморието облачността ще е предимно значителна, но след обяд ще се разкъсва. Ще духа умерен северен вятър, който до края на деня ще се ориентира от североизток. Максималните температури ще са между 8° и 10°. Температурата на морската вода е 8°-9°. Вълнението на морето ще е около 2 бала.
Над планините облачността ще е значителна с валежи от сняг. Ще духа умерен вятър от север-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 0°, на 2000 метра – около минус 4°.
В неделя и в началото на следващата седмица ще бъде без валежи. Ще преобладава слънчево време; в неделя преди обяд с повече облачност, предимно ниска, над източната половина от страната. Ще се понижат минималните температури, дневните от запад ще започнат да се повишават. В понеделник и вторник ще се затопли съществено и максималните температури ще бъдат предимно между 13° и 18°. Във вторник ще се появи западен, до края на деня северозападен вятър, ще се усили и с него ще започне да нахлува сравнително студен въздух.
Oborishte.bg