Десетки деца се включиха в инициативата „Засади и си вземи“ в парка, организирана от Община Панагюрище

На 8 юли вечерта в парка се проведе инициативата на Община Панагюрище „Засади и си вземи“, част от програмата за културни и развлекателни събития „Всяка сряда в парка“.

Децата се включиха с ентусиазъм и засадиха свои цветя, подправки и зеленчуци, които отнесоха у дома, за да се грижат за тях с любов и внимание.

Те имаха възможност сами да опаковат саксиите, превръщайки ги в още по-личен и скъп спомен от вечерта.

Организаторите изказват благодарност на всички, които бяха част от това прекрасно събитие, на Вера Богоева-Попова и Дима Терзийска за осигурените растения, пръст и семена, както и за интересните разкази и полезните съвети за засаждането и отглеждането на растенията, на младежите от Лео клуб за тяхната помощ и отдаденост.

Днес останалите цветя, подправки и зеленчуци бяха предоставени на центровете за социални услуги в Панагюрище, за да внесат още повече красота и уют в техните дворове.

Следващата сряда в парка за доброто настроение на малки и големи ще се погрижат Сестри Гочеви.

Информация и снимки: Община Панагюрище

Oborishte.bg

Сподели с приятелиShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn