Деца твориха мартенички в библиотеката, една от тях подариха на посланика на Казахстан
Днес читалнята за възрастни в Общинска библиотека „Стоян Дринов” се превърна в работилничка, където сръчни дечица и няколко майки изработваха мартенички заедно с екипа на книжния храм.
Малките ръчички сръчно увиваха бели и червени конци, творяха, а усмивките не слизаха от лицата им. Някои от тях нарисуваха своя поздрав за пролетта и Баба Марта.
В резултат на задружния труд и старание беше създадена чудна феерия в бяло и червено.
Неочакван гост посети малките творци- посланикът на Република Казахстан в България Негово превъзходителство Темиртай Избастин.
Той им пожела успех, а децата го зарадваха със стихче и красива мартеничка за здраве.
Посланик Избастин дари на библиотеката книги като израз на приятелските връзки между Казахстан и България.
Oborishte.bg

















