Днес в Панагюрище: „Ние, доброволците – изложба за смелост, надежда и героизъм“

Националната асоциация на доброволците в Република България, в партньорство с Община Панагюрище, ви кани на събитие, посветено на смелостта, солидарността и доброволчеството, днес, 11 юли от 18 часа на площад „20-ти април“ – Фотоизложба „Ние, доброволците – избожба за смелост, надежда и героизъм“ .

Какво ви очаква:
Фотоизложба с 10 пана – Истински истории и снимки на доброволци от реални мисии – от пожари и наводнения до земетресения и хуманитарни каузи. Изложбата ще остане на площада до средата на следващата седмица.
Официално откриване на изложбата.
Награждаване на местното доброволно формирование с признание за висока гражданска активност и дарение на специализирана екипировка, предназначена за гасене на горски пожари.
Динамични демонстрации за гасене на пожар на живо.
Съвместно с Балканския водороден клъстер:
Гасене с иновативни водородни пожарогасители
Работа с ранцеви системи и течен агрегат
Демонстрация с дрон за гасене на пожар
Музикална програма с участието на млади таланти от Панагюрище
Информационна шатра и регистрация за доброволци:
Възможност да се включите в кампанията
Пробване на екипировка
Снимки като спасител
Информация и материали на място

Настоящето събитие се осъществява по проект „Заедно за природата: Действай днес, спаси утре“. Той се осъществява благодарение на най-голямата социално отговорна инициатива на Лидл България „Ти и Lidl за нашето утре“, в партньорство с Фондация Работилница за граждански инициативи“ и Български дарителски форум.

 

Oborishte.bg

Сподели с приятелиShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn