Днес в Панагюрище дават старт на рали „Средна гора“

Днес в Панагюрище е официалният старт на 11-то рали „Средна Гора”. Специалният етап 1, носещ името „Панагюрище”, който ще е по улиците на града, ще стартира в 20:03 ч. Тази година състезанието включва 11 специални етапа с обща дължина 155,26 км. Това са СЕ 1 – Панагюрище, СЕ 2 – Панагюрски колонии, СЕ 3 – Средна гора, СЕ 4 – Стрелча, СЕ 5 – Панагюрски колонии, СЕ 6 – Стрелча, СЕ 7 – Стрелча, СЕ 8 – Копривщица, СЕ 9 – Златна мина-Челопеч, СЕ 10 – Стрелча, СЕ 11 – Златна мина-Челопеч.
Подадени заявки за рали „Средна гора”:
Turk Rok/ Kasin Blanka (SVN) от “OPV sport“ с автомобил Пежо 208 RC4. Този екипаж заема 3то място в класирането за европейска рали трофи с 206
точки набрани от участия в четири състезания от европейската купа.
Борис Григоров /Ангел Башкехайов от спортен клуб “Хоби Кар“. Този екипаж е събрал 96 точки от класиранията си в кръгове от Европейско рали трофи.
Здравко Минев/ Квараскхелиа Давид –Давидоне от “Марина мотор спорт“.
Васил Димитров /Емил Димитров от “Бойла мотор спорт“
Владимир Сиврийски от “Бойла мотор спорт“
Йордан Батаклиев от “Бойла мотор спорт“
Николай Кортелов/Наско Цонев от “Моторспорт Т-Н Добрич“
– Екипажът Георги Василев /Стефан Добрев от “Дианел мотор спорт“ е с 206 точки в европейска рали трофи, които е събрал от участие в три състезания от Европейска купа.
Четири екипажа ще вземат участие във финалния шести кръг на едномарковия шампионат Hyundai Racing Trophy, част от рали „Средна гора“.
Екипажите, които ще се борят за първото място са лидерите в класирането Григор Григоров/Янаки Янакиев, които участваха във всички състезания от началото на шампионата. Победителят от петия кръг на писта „Дракон“ – Симеон Симеонов с навигатор Добрин Борисов. Екипажът Христо Геров/Марин Костадинов. Най-новият пилот, който влиза в битката на едномарковия шампионат е 31-годишният Васил Жеков и 27-годишната му навигаторка Добромира Илиева е дебютант в автомобилния спорт.

ПРОГРАМА НА РАЛИ СРЕДНА ГОРА 2015

Петък, 13 Ноември 2015
09:00-11:00 ч. – Административен преглед, Център на ралито, „Каменград“, ул, Павел Бобеков 2
10:00-12:30 ч. – Технически преглед на автомобилите Панагюрище, Сервиз Гарант авто, ул. „Оборище“ 1
13:00-15:00 – Шекдаун (виж Aрт.12.4.1 (ДП)
16:00  – Публикуване на стартовия лист за Церемониалния старт, стартът за секция 1 от Ден 1 Рали център
16:15 ч. – Пресконференция преди ралито Прес център
17:30-18:00 ч. –  Презентация на автомобилите преди Церемониалния старт Панагюрище, площад „20 Април”13
18:30 ч. –  Церемониален старт Панагюрище, площад “20 Април”13
19:30 ч. – Старт на ралито Панагюрище, площад „20 Април” 13