Женският отбор на ХК „Панагюрище“ оглави лидерското място във временното класиране

Женският отбор на Хандбален клуб „Панагюрище” излезе на първото място във временното класиране на „Б“ РХГ –  Тракия след двете победи, които постигна  в неделя. Вторият турнир от първенството се игра на 12 февруари в гр.Хасково. Тимът на ХК „Панагюрище” замина за турнира без двете основни състезателки, близначките Стефка и Петя Цветанкови, които за този сезон са преотстъпени на ХК „Свиленград”. Така панагюрските попълнения в отбора на амазонките станаха три с вратарката Тотка Дойкинова.
Въпреки липсата на лидерките Цветанкови, младите надежди на панагюрския хандбал, съвместно с по-опитните се мобилизараха за този турнир и заиграха сплотено и отговорно, кометраха треньорите на отбора Любка Карагьозова и Георги Атанасов. В първата среща панагюрки победиха отбора на „Топлика”-Хасковски минерални бани с резултат 29:21 /16:10 на полувремето/. След кратка почивка предстоеше втората среща с отбора на „Хасково”. Този мач панагюрските хандбалистки изиграха с голямо желание и надиграха силният отбор на домакините през цялото време .Полувремето завърши при резултат 12:10, а крайният сигнал бе даден при резултат 28:22 за панагюрки.
През месец април предстои домакински турнир, който ще се проведе в „Арена Асарел”.
Съставът на ХК „Панагюрище“: Елена Чолакова, Стоянка Коруджиева, Кунка Предьова, Надежда Шилева, Галя Иванова, Мария Маслева, Стиляна Добрева, Марина Чардакова, Николета Иванова, Катрин Чочева, Евелин Драганова, Йоана Робова.