Женският отбор на ХК „Панагюрище“ приключи на седмо място участието си в „А“РХГ-жени

На 9 април в Сливница бе последният мач от първенството в „А“РХГ-жени. Срещата от есенния дял панагюрки загубиха като домакини с разлика от пет гола.Сега в последният двубой възпитаничките на Карагьозова и Атанасов излязоха на терена мотивирани да победят. През цялото време мача се игра гол-за гол, като полувремето завърши с равен  резултат 14:14. В началото на второто полувреме имаше отпускане в играта на панагюрки, което допринесе домакините да поведат с три гола. След добра игра в 57 минута се получи ново изравняване на резултата, но несъществуваща дузпа в 58 минута, отсъдена за домакините донесе победния гол и мача завърши при резултат 25:24 за Сливница. Въпреки тази загуба Панагюрище приключва първенството на предпоследното седмо място пред отбора на Хасково.
Панагюрските хандбалистки играха в състав: Стефка Цветанкова, Петя Цветанкова, Йорданка Тодорова, Елена Чолакова, Надежда Шилева, Радка Ильова, Кунка Предьова, Стоянка Коруджиева, Галя Иванова, Мария Маслева, Стиляна Добрева, Марина Чардакова, София Пашова, Станислава Чакърова.
Две състезателки-Стефка Цветанкова и Йорданка Тодорова са в топ 10 при голмайсторките, преди плейофите, които ще играят първите четири отбора.
След срещата на жените, мач със Сливница играха и 12-годишните момичета. Те дадоха всичко от себе си, но физически по-силният отбор на Сливница ги превъзхождаше и мача завърши при резултат 12:8 за домакините. Следващият турнир на 12-годишните момичета ще бъде на 26 април в Свиленград, където отборите на Панагюрище и Сливница ще играят срещу отборите на Хасково,Топлика и Свиленград. Отборът на Панагюрище има реални шансове да запази второто си място в класирането.

Състав: Даниела Куртакова, Микаела Славейкова, Деница Реджова, Станимира Богоева, Венета Николова, Анна Кунчева, Адриана Тошева, Божидара Карагьозова, Аделина Футекова, Дарина Кирилова, Цветелина Пашова.