Изобилие от културни събития през март в община Панагюрище

Събитията, включени в културния календар на Община Панагюрище през март:

1 март – 17:30 ч. – Исторически музей
Откриване на фото-документална изложба „АРХЕОЛОГИЧЕСКО ЛЯТО – БАНСКОТО КАЛЕ, 2015”
2 март –16:00 ч. – Театър Дом-паметник, изложбена зала
Общински конкурс за рисунка, фотография и макет „МОЯТА БЪЛГАРИЯ”, награждаване на участниците

3 март – 138 ГОДИНИ ОТ ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА БЪЛГАРИЯ ОТ ТУРСКО РОБСТВО
– 10:30 ч. – площад „20 април” – Ритуал по издигане на националното знаме,  празнично шествие до площад „Райна Княгиня”
– 11:00 ч. – Благодарствен молебен в катедралния храм „Свети Георги Победоносец”; полагане на цветя на паметника на Райна Княгиня и шествие до паметника на ген. Дандевил
– 11:30 ч. – пред паметника на ген. Дандевил – поклонение и полагане на венци и цветя
6 март – 11:00 ч. – площада на с. Оборище
Разиграване на обичая „Рогач” от кукерския състав при НЧ „Св. Св. Кирил и Методий-1912”
10 март – 17:30 ч. – Театър Дом-паметник, камерна зала
Продукция на класовете по пеене, китара и цигулка към ОШИ „Евгений Зумпалов”
10 март – 17:30 ч. – Общинска библиотека „Стоян Дринов”
Представяне на романа на Виктор Дянков „БОИНГ – 747″
11 март – 18:00 ч. – НЧ „Виделина-1865”, музикална зала
„ЗА ЖЕНАТА В СТИХ И ПЕСЕН” – среща с писателката Надежда Захариева
12 март – 18:30 ч. – НЧ „Искра-1872”, с. Попинци
Фолклорен концерт „СИРНИ ЗАГОВЕЗНИ В ПОПИНЦИ”, с участието на самодейни колективи при читалището и Фолклорен ансамбъл „Огнените”, с. Бусманци
13 март – Разиграване на традиционни маскарадни и кукерски игри и народно веселие,
с участието на самодейните състави при  НЧ „Н. Й. Вапцаров-1927”, с. Бъта от 10:30 ч., в двора на училището;  НЧ „Искра-1872”, с. Попинци от 13:00 ч., на площада „Пролетни игри около въртяжката”; НЧ „Васил Левски -1925”, с. Елшица от 13:00 ч., на площада с. Елшица
15 март – 19:00 ч. – Театър Дом-паметник, голяма зала
Държавна опера Стара Загора представя оперетата „ПРИЛЕПЪТ” от Йохан Щраус
17 март – 17:30 ч. – Театър Дом-паметник, камерна зала
Продукция на класовете по пеене, пиано, акордеон и китара към ОШИ „Евгений Зумпалов”
19 март – „Тодоровден по нашенски в село Баня”
– 10:30 ч. – площада на с. Баня – карнавално шествие и откриване на празника
– 12:00 ч. – на стадиона, традиционни конни надбягвания
21 март – 18:00 ч. – НЧ „Виделина-1865”, театрална зала
Пролетен празник „ПОКОЛЕНИЯ, ЗАРЕДЕНИ С ОБИЧ И ТАЛАНТ”, с участието на самодейните колективи при читалището и приятели
22 март – 18:30 ч. – Театър Дом-паметник, голяма зала – Концерт на Панайот Панайотов
24 март – 17:30 ч. – Театър Дом-паметник, камерна зала
Класът по художествено слово и театър към ОШИ „Евгений Зумпалов” представя пиесата от Панчо Панчев „ГОЛЯМОТО ИМАНЕ”
25 март – 17:30 ч. – Общинска библиотека „Стоян Дринов” – Среща с журналиста Владислав Прелезов
26 март – 10:00 ч. – НЧ „Васил Левски -1925” – Фолклорен празник „ВИНАРИЯ В ЕЛШИЦА”
28 март – 18:00 ч. – Театър Дом-паметник, камерна зала – „ВЕЧЕРИ КРАЙ СЕЛЦЕТО ДИКАНКА” от Н.В. Гогол, комедиен спектакъл по повод 10 години от създаването на НЧ „Св. Боян Княз Български -2006”
28 март – 18:00 ч. – НЧ „Виделина-1865”, музикална зала
Литературен салон „ПРОЛЕТНИ ВДЪХНОВЕНИЯ” – Среща на поети и писатели от Панагюрище
30 март – 17:30 ч. – Театър Дом-паметник, камерна зала
Продукция на класа по китара и ударни инструменти към ОШИ „Евгений Зумпалов”
31 март – 17:30 ч. – Исторически музей – Връчване на Националната награда за литературна критика „Нешо Бончев”; Конференция на ученици от СОУ „Нешо Бончев” – „Изкуството да имаш последователи – лидерите на мнение и грамотността”.

Oborishte.bg

Сподели с приятелиShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn