Любен Каменов-най-бърз на „Шипка-Дамасцена“

Топ пилотът Любен Каменов (Иако Рейсинг Тим, Мицубиши Лансър Ево 9, НС1) победи  в планинското състезание „Шипка-Дамасцена“, което се проведе през уикенда. Каменов направи 3 поредни първи места в тренировките, като първото и второто качване бяха с два последователни рекорда. Над всички панагюрският пилот, който тази година се състезава в румънския планински шампионат, беше и на самото състезание в неделя, като записа време 04:52.390 и остави на 00:11.390 втория в класирането – Христо Манолов.

Състезанието, организирано от Казанлък Моторспорт, бе едновременно открито международно (кандидатски старт за Купата на ФИА в тази дисциплина) и пети кръг от националната надпреварата на „планинарите“. Каменов кара извън класирането за националния шампионат и спечели надпреварата за Купата на организатора, а шуменският пилот Христо Манолов записа втората за годината си победа в националния шампионат и прибави 25 т. за генералното класиране.

Илия Царски бе декласиран във втория манш, а подадената от него контестация не бе уважена.