Клубовете дадоха своите предложения за „Спортист на годината – 2019“

Спортните клубове в Панагюрище излъчиха най-заслужилите си състезатели, сред които предстои да бъде избран спортист номер едно на Панагюрище за 2019 година. Както всяка година ще бъде връчено и отличие за най-добре представил се отбор.

Ето и предложенията  на Спортните клубове и класиране на спортистите за 2019г.:

 

БОЙНИ СПОРТОВЕ

  1. Ивелин Танковски  – Самбо
  • Първо място шампион на България по Самбо – Юноши до 16г.
  • Първо място Балканско п-во по Самбо- Юноши до 16г.,Скопие, Мак
  • Пето място Световно п-во по Самбо- Юноши до 16г., Рига,Латвия
  • Три златни медала на Международни турнири

 

  1. Спартак Кеков – Самбо
  • Второ място Вице шампион на България по Самбо до 14г.
  • Първо място Международен турнир по Самбо до 14г.

 

 

СК ТАЕКУОН-ДО ОДИН

  1. Илчо Машев – Национален състезател по Таекуон-до .
  • Бронзов медалист от Световно п-во – Пловдив 2019, спаринг
  • Два бронзови медала от Европейско п-во спаринг- Римини 2019
  • Национален шампион на Държавно п-во, спаринг до 75кг
  • Трето място пойнт кик бокс на Държавно първенство

Илчо Машев е обявен за най-техничен състезател на отвореното п-во на Босна

Шампион и обявен за „Крал на таекуон-до“ с националния отбор на България Мъже

  • Първо място във всички турнири, проведени в България

 

КЛА ОБОРИЩЕ

  1. Иван Минков Иванов
  • Рекордьор на България за 2019 и Златен медал Десетобой – 18г.
  • Златен медал и Шампион на 400м. зала – 18г
  • Златен медал и Шампион на 800м. зала – 18г
  • Сребърен медал и Вице шампион на многобой зала – 20г.
  • Сребърен медал и Вице шампион на 800м. лято – 20г.
  • Бронзов медал на 800м. лято – 18г.
  • Сребърен медал и Вице шампион на „Кънтри крос“ 6км. – 20г.
  • Шесто място Балкански шампионат на 800 м. Истанбул, Турция-18г
  • Шесто място Балкански шампионат на 6 км,отборно – Беран, Черна гора-20г.

 

  1. Даниел Немски – 20г.
  • Бронзов медал многобой зала – 20г.
  • Сребърен медал и Вице шампион Десетобой лято -20г.
  • Сребърен медал и Вице шампион Десетобой лято –Мъже
  • Шесто място Балканско първенство Многобой Мъже – Правец

 

 

ХК ПАНАГЮРИЩЕ

  1. Божидара Петрова Карагьозова
  • Сребърен медал на Държавния финал за девойки 14г. с индивидуална награда на финала “Най-полезен състезател“
  • Сребърен медал на Купа България за девойки 14г. избрана в „Идеалната седмица“
  • Сребърен медал на Държавното п-во по плажен хандбал за девойки ,избрана в „Идеалната осмица“
  • Златен медал на Ученически игри- Финал 5-7клас-„Голмайстор“
  • Първо място на Балканска купа за девойки 14г. – Гърция
  • Първо място на Зонално п-во, избрана в  „Идеалната седмица“
  • Състезателка и в отбора на девойки 16г.

 

  1. Теодора Диянова Панова
  • Сребърен медал на Държавния финал за девойки 14г. избрана в „Идеалната седмица“
  • Сребърен медал на Купа България за девойки 14г. избрана в „Идеалната седмица“
  • Сребърен медал на Държавното п-во по плажен хандбал за девойки
  • Златен медал на Ученически игри- Финал 5-7клас
  • Първо място на Балканска купа за девойки 14г. – Гърция
  • Първо място на Зонално п-во, избрана в  „Идеалната седмица“
  • Състезателка и в отбора на девойки 16г

 

СКТМ „АСАРЕЛ – МЕДЕТ“

  1. Илия Воденичаров – Тенис на маса
  • Шампион на България в Държавно отборно първенство до 15г.
  • Пето място Финал „Млад олимпиец“ до 15г.
  • Пето-осмо място Държавно индивидуално първенство до 15г.
  • Участник в Балканско и Европейско първенство

 

 

ОСК ПАНАГЮРИЩЕ   – Джудо

  1. Йоана Пишмишова-Червенкова
  • Второ място Вице шампион на България по ДЖУДО до 20г.
  • Първо място Шампион на България по Самбо до 20г.
  • Първо място Шампион на България по Самбо-Жени

 

 

СК ПО КИК БОКС ОПТИКС

  1. Стайко Танковски – Юноши старша възраст
  • Държавен шампион за 2019 в стил кик лайт
  • Държавен шампион за 2019 в стил кик контакт
  • Държавен шампион по Таекуон-до за 2019 в дисциплината спаринг
  • Шампион на открития Международен турнир по кик бокс София Оупън Мъже

 

 

 

 

  СК Тенис П-ще

  1. Десислава Петкова Ботева
  • Бронзов медал Държавно лично първенство – до 21г. – двойка
  • Седмо място Държавно отборно за девойки до 21г.
  • Участие във Висша лига – Жени

                                                                                          

 

СК ТОПАЛОВ

 

  1. Десислав Атанасов
  • Шампион на България по Самбо – до 14г.
  • Бронзов медал от Държавен шампионат по Джудо- юн. младша
  • Многократен шампион на Международни турнири по Джудо- Сърбия, Северна Македония и България

 

 

 

 

СКП „Каменград“

 

  1. Катрин Радивчева – Плуване до 12г.
  • ДП Второ място и сребърен медал на 200м. бруст
  • ДП Четвърто място на 100м. бруст
  • ДП Седмо място на 50м. бруст
  • ДП Осмо място на 100м. бруст

 

 

 

ВК „Пан –Волей“  П-ще

  1. Никол Воденичарова
  • Четвърто място Държавен финал от 62 отбора и приз за най-полезен състезател на Държавен финал и Капитан на отбора.
  • Второ място зона Тракия от 9 отбора

 

 

 

ФК ОБОРИЩЕ

  1. Станислав Мариянов Георгиев
  • Централен защитник В група Мъже

 

 

 ОТБОРНИ КЛАСИРАНИЯ

 

 

 

  1. СКТМ „Асарел Медет“ – Тенис на маса
  • Първо място от Държавно отборно първенство- Юноши до 15г. – Албена

 

 

  1. ФК „Оборище“ – Футбол
  • Първо място Юн. старша възраст обл. Пазарджик 10 отбора –голова разлика 78:1

 

 

  1. ХК „Панагюрище“ – Хандбал – Отбор девойки   14г.
  • Сребърен медал на Държавен финал
  • Сребърен медал на Купа България
  • Първо място на Балканска купа – Александропулист, Гърция
  • Първо място на Зонално п-во

 

 

  1. ВК „Пан –Волей“ П-ще
  • Отбор Мъже
  • Първо място в „А“ национална волейболна  група
  • Участие в мач плейов за влизане във Висша лига

 

  • Отбор подрастващи – Момичета до 12г.
  • Второ място зона Тракия
  • Четвърто място Държавен финал

 

 

Церемонията „Спортист на годината – 2019“ ще се състои в началото на 2020 година.

 

Oborishte.bg

 

Сподели с приятелиShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn