Мобилен пункт събираше опасни отпадъци от домакинствата в Панагюрище
Днес, 14 май Община Панагюрище съвместно със специализирана компания организира първата за годината кампания за предаване на опасни отпадъци от домакинствата. Мобилният пункт беше ситуиран на паркинга до сградата на Общината от 10 до 16.00 часа.
Жителите на общината имаха възможност безвъзмездно да предадат събраните от тях отпадъци от – живак и живакосъдържащи уреди, лакове и бояджийски материали-лакове, бои, киселини, основи, химикали,стари торове, пестициди и т.н., опаковки съдържащи опасни вещества и фармацевтични продукти с изтекъл срок на годност.
Над 20 човека посетиха пункта, а сред предадените опасни битови отпадъци преобладават тонер касети, стари бои и лекарства с изтекъл срок, каза служителят на специализираната кампания.
Кампанията имаше за цел да осигури безопасност за хората и гарантирано обезвреждане на опасните отпадъци.
Oborishte.bg






