На 22 март е публичното обсъждане на проекта на бюджета на Община Панагюрище за 2022 година
Предстои внасяне в Общински съвет за обсъждане и приемане на бюджета на Община Панагюрище за 2022 година.
„Убедени сме, че разработването и приемането на общинския бюджет са част от най-важните решения за бъдещето и те трябва да се вземат с активното участие на жителите на общината“, се казва в поканата от градоначалника Никола Белишки към жителите на общината, представители на бизнеса, неправителствени организации и цялата общественост. Публичното обсъждане ще се проведе на 22 март /вторник/ от 11.30 часа в сесийна зала в сградата на Община Панагюрище.
Материалите по проекта за бюджет за 2022 година са публикувани в интернет-сайта на Община Панагюрище .
Във връзка с обявената извънредна епидемична обстановка обсъждането ще се проведе при спазване на въведените противоепидемични мерки на територията на страната с цел защита и опазване живота и здравето на гражданите.
Становища и предложения по проекта за общински бюджет за 2022 година могат да се представят в деловодството на Центъра за административно обслужване на гражданите в сградата на Община Панагюрище и на e-mail: panagyurishte@panagyurishte.bg, не по-късно от два дни преди провеждане на публичното обсъждане.
Общата рамка на предложения бюджет за 2022 година е 34 731 570 лева, от които за държавни дейности 19 164 688 лева, за местни дейности 14 677 253 лева и 889 629 лева за дофинансиране на държавни дейности с местни приходи.
Това една от водещите новини в новия брой на вестник „ОБОРИЩЕ“. Още по темата и новини от всичко по-интересно, случило се в Панагюрище и региона през последните дни, четете в печатното издание в сряда.
Oborishte.bg





