Нова приемна за обслужване на граждани бе открита в сградата на Районното управление в Панагюрище

Нова приемна за обслужване на граждани бе открита в сградата на Районното управление в Панагюрище.

Тя има за цел да улесни достъпа до административни услуги на граждани и фирми по направление „Контрол над общоопасните средства“.

Приемната е съставена от три помещения, в които младши инспектори и инспектор по „КОС“ ще извършват многообразна дейност. Тук ще се издават разрешения за придобиване, носене и съхранение на огнестрелни оръжия и боеприпаси за ловни цели или самоохрана, за придобиване, съхранение или използване на пиротехнически изделия, за подаване на уведомления при закупуване на газ-сигнално или пневматично оръжие. Помещенията са оборудвани с ПОС-терминал за заплащане на дължими държавни такси или глоби.  Създадена е и възможност за достъп на хора с увреждания.

На тържествената церемония по откриването на приемната присъстваха началникът на РУ-Панагюрище главен инспектор Петко Шотлеков, кметът на община Панагюрище Желязко Гагов, неговият заместник Петър Каменски, представители на съдебната власт и много служители на управлението.

Главен инспектор Шотлеков благодари на общинската администрация в средногорския град, която подпомогна активно ремонтните дейности и съдейства при оборудването на работните помещения.

 

Oborishte.bg

Сподели с приятелиShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn