„Оборище“ загуби гостуването в Плевен

При резултат 2:0 завърши срещата между „Спартак”-Плевен и ФК „Оборище“-Панагюрище, която се игра на 28-ми април в Плевен. Плевенчани откриха резултата в 5-та минута с гол на Цветелин Радев след ъглов удар. Вторият гол във вратата на панагюрския тим падна в 90-та минута, след точното попадение на Преслав Антонов, който оформи и крайния резултат на срещата. Жълти картони получиха двама футболисти на ФК „Оборище“- Християн Василев и Антонио Цанков. Извършени бяха три смени – в 49-та минута на мястото на Християн Василев влезе Шабан Османов. В начало на второто полувреме Георги Нетов замени Иван Иванов, а в 65-та минута  в игра влезе Ели Маркес на мястото на Ивайло Димитров.

Съставът на ФК „Оборище” за мача със „Спартак”: Ивайло Яначков ,Ивайло Димитров, Петър Альошев, Христо Стамов, Иван Иванов, Никола Иванов/к/, Калоян Цветков, Владимир Бахъров , Антонио Цанков, Християн Василев, Иван Колев.

Панагюрският отбор е шести във временното класиране с равен брой точки с петия – „Литекс II“. В следващия кръг на 7 май „Оборище“ ще домакинства на „Лудогорец II“.