„Оборище“ игра равностойно с „Лудогорец“. Шампионът на България измъкна победата в продълженията

Продължения решиха  1/16-финала за Купата на България между отборите на „Оборище“ и „Лудогорец“, който се игра днес от 16 часа на панагюрски терен. plqskatgosti gnВ редовните 90 минути двата отбора не се победиха и завършиха 1:1. Панагюрският тим даде сериозен отпор на шампиона на България. Още в първите минути двата отбора си размениха по едно положение, а първата атака беше към вратата на гостите. Георги Нетов се озова на голова позиция и шутира, но вратарят на „Лудогорец“ спаси.  В 21-ата минута не бе зачетен гол на „Лудогорец“ заради засада. Последваха още опасности и пред двете врати.1212zashtits

В 40-ата минута бразилецът Жуниор Кишада изведе  „Лудогорец“ напред в резултата с удар от дъгата на наказателното поле. Но това никак не смути панагюрският отбор. С хубав финт Георги Нетов в 78 минута изравни резултата и взриви „Орчо войвода“. gollvkaralinekaНетов получи обаче сериозна контузия  в продължението на редовните минути и нямаше как да продължи, като дори беше откаран с линейка. Това остави тима на „Оборище“ с 10 души, тъй като вече бяха извършени трите позволени смени. Шампионите обаче нямаха числено предимство за дълго време. В началото на продълженията техен футболист падна в наказателното поле, а реферът Владимир Вълков му показа втори жълт картон за симулация.  sled gola prqk

В продълженията Кешерю отбеляза два гола и „Лудогорец“ поведе в резултата. В 118-ата минута голът на Мартин Василев отново внесе драматизъм на терена, като намали резултата на 2:3. Така завърши и срещата. Панагюрският отбор получи заслужени аплодисменти от трибуните.