„Оборище“ изпусна трите точки. Спорно съдийство беляза първия за сезона мач

IMG_8533

Спорно съдийство беляза първия кръг от новата Втора професионална лига в двубоя между „Оборище” и „Поморие”. Срещата се игра днес на стадион „Орчо войвода“ в Панагюрище.  Главният съдия на срещата Волен Чинков  отмени гол на Васил Тачев  заради засада и това  беше първото спорно положение в двубоя. В 39 минута зрелищна задна ножица на Илиян Гаров беше спасена в корнер. При последвалото изпълнение на корнера Владимир Айтов отбеляза първия гол в мача. При резултат 1:0 двата отбора се оттеглиха на почивка.
Второто сериозно оспорван момент бе в самия край на мача, в 89 минута, когато бе отсъдена дузпа за „Поморие“, а резултатът в срещата бе изравнен. Панагюрският тим пропусна няколко чисти голови положения и търсеше втори победен гол до самия край на мача, но не успя да стигне до победата.

IMG_8531

ФК „Оборище“  излезе в следния стартов състав: Александър Витанов, Николай Парнаров, Николай Димитров, Илиян Гаров, Христо Стамов Никола Иванов/к/, Владимир Айтов, Елидиано Маркес, Боримир Карамфилов, Васил Тачев, Христо Кирев. Три смени направи старши треньорът на „Оборище“ Танчо Калпаков. На мястото на Христо Кирев влезе Свилен Щерев. Кирил Личев смени Илиян Гаров, а Емил Камберов влезе на мястото на Биримир Карамфилов.