„Оборище“ надигра „Спартак“ /Плевен/

Отборът на „Оборище” /Панагюрище/ взе трите точки в домакински мач от 11-тия кръг на родната „Б” група срещу „Спартак” /Плевен/. Двата отбора направиха интересен двубой на стадион „Орчо войвода”. Мачът започна с бързо темпо, което продължи до края на срещата. Отборът на „Оборище” владееше повече топката и направи по-чистите положения в този мач. Точните попадения за панагюрския тим отбелязаха Иван Колев който откри резултата в 24-ата минута, и Ели Маркес, който оформи крайното 2:0 в 83-та минута. Няколко по-груби сблъсъци бяха наказани от главния арбитър Рюстем Карагарен не само с жълти картони, а и с червен. Такъв получи в самото начало на второто полувреме Пламен Илиев от „Спартак” /Плевен/.
„Оборище“ (Панагюрище) игра в следния състав: Ивайло Яначков, Петър Альошев, Мартин Димов, Иван Иванов, Мартин Василев, Иван Колев, Георги Нетов, Никола Иванов (капитан), Ивайло Димитров, Владимир Бахъров, Ели Маркес.

2 f
Три смени направи старши треньорът на „Оборище” Танчо Калпаков през второто полувреме – Владимир Каптиев замени Георги Нетов, Христо Гоговски влезе на мястото на Владимир Бахъров, Обаси Окечукво замени Каптиев.

f43 f

След днешната победа панагюрският тим се нареди на третото място в групата с актив от 21 точки, но с мач повече от петия и шестия – „Локомотив” /ГО/ и „Ботев” /Гълъбово/, които ще изиграят мачовете от настоящия кръг на 19 октомври.