„Оборище“ се поздрави с първа победа от началото на сезона

В динамичен мач отборът на ФК „Оборище“ спечели първи три точки в днешния двубой срещу „Ботев“ /Гълъбово/.  Мачът от пети кръг на първенството на Втора професионална лига се игра  от 17 часа на стадион „Орчо войвода“ в Панагюрище.

Два гола отбеляза панагюрският тим през първото полувреме, дело на Тейлър Салибур и Емил Камберов. Анатоли Тодоров нацели гредата, а „войводите“ бяха близо до още по-убедителна преднина.  Гостите намалиха резултата на 2:1 след отсъдена дузпа, четвърт час след началото на второто полувреме. „Оборище“ отново успя да увеличи преднината след гол на Анатоли Тодоров. Попадение на гостите не бе зачетено заради вдигната засада, но в самия край на срещата „Ботев“ успя да отбележи за 3:2, така приключи и двубоят, който беше белязан с множество груби нарушения и три червени картона. В крайна сметка обаче панагюрският тим се поздрави с първа победа след две равенства и две загуби от началото на новия сезон.