Панагюрските джудисти с пълен комплект медали от силен международен турнир

Състезателите на СК „Бойни спортове“-Панагюрище се завърнаха с пълен комплект медали от провелия се на 12 юни в Пазарджик изключително силен международен турнир по джудо „Кодокан оупън“. Силна конкуренция очакваше състезателите на панагюрския боен клуб, но те за пореден път защитиха достойно честта на клуба.
Спартак Кеков завоюва отново златния медал в категорията си до 66 кг. Татяна Пишмишова зае второто място в категория до 26 кг. при най-малките, а Ивомир Стоянов спечели бронзов медал в категория +50кг.
На крачка от медалите бяха Калоян Фръгов и Мартин Цеков, които се класираха пети, а след достойно представяне Пламен Хърков, Адам Бумраж и Иван Митев стигнаха до седмото място в категориите си.

Това бе 14-тото издание на турнира, който се организира от БФ Джудо, Община Пазарджик и СК „Кодокан“. Участие в него взеха едни от най-силните отбори в страната – общо 32, както и отбори от Гърция и Русия.