Плевенчани се наложиха над Оборище с 1:0

Футболният Спартак изкова ценен успех над „Оборище”(Панагюрище) в среща от 29-ия кръг на Втора професионална лига. Плевенчани се наложиха с 1:0 на стадион „Плевен“. Точен бе Крис Гади в 49-ата минута.  След гола домакините от Спартак, в стремежа си да запазят резултата, заложиха на груба игра и множество симулации, които бяха подминати от съдията. Халфът на „Оборище” Владимир Айтов  получи тежка аркада и бе откаран в болницата. Даденото от съдията продължение бе 3 минути.Мачът бе изключително важен и за двата отбора, тъй като са застрашени от изпадане в аматьорския футбол.

Срещата беше предшествана от едноминутно мълчание по повод кончината на председателя на Надзорния съвет на “Асарел – Медет” АД проф.д-р Лъчезар Цоцорков, а “воеводите” излязоха с черни ленти на стадионав Плевен.

Предстои тежко домакинство със „Септември” (София), ключово за оставането на „Оборище” във Втора лига.