
Преизбраха Спаска Тасева за председател на НЧ”Виделина-1865”
Спаска Тасева бе преизбрана за председател на НЧ”Виделина-1865” за още един мандат. Тя получи 108 гласа, за другия кандидат за поста Красимира Тодорова гласуваха 48 човека.Гласуването беше тайно.Резултатите от избора станаха ясни минути преди 23:00 часа тази вечер.
За членове на читалищното настоятелство бяха избрани Ани Горинова, Андрея Манев, Донка Терзийска, Ирина Ботева, Нистор Хаинов, Нора Кунчева, Петър Тодоров, Пламен Търкаланов, Стефан Рапонджиев и Димитър Найденов.
Проверителна комисия за периода 2016-2019 ще бъде в състав Георги Гергинеков, Николинка Дееничина и Павлинка Тушлекова.
„Благодаря ви за доверието и за оценката, която дадохте на работата, която сме свършили до момента с настоятелството,и в аванс ни давате още много шансове и доверие , за да свършим още полезни за читалището и за града неща”, каза Спаска Тасева и допълни ”Ще продължим да работим отговорно, в екип , да развиваме нашите състави, защото всичко което постигнахме, и с което се гордеем е дело на самодейците”, подчерта Тасева.
Общото събрание , провело се на 3 юни продължи почти 5 часа.
Oborishte.bg