При високо ниво на майсторство и в оспорвани битки премина шахматният турнир „Детска Радост“- 2

При много високо ниво на майсторство и в оспорвани битки премина второто издание на шахматния турнир „Детска Радост“ -2 , сподели председателят на ШК „Оборище“ Христо Костурков. В надпреварата се включиха около 70 състезатели от 10 клуба в страната.Организатори на спортното събитие бяха БФШ, Асоциация на спортните клубове, Шахматен клуб „Оборище“ и  Шахматна секция „Асарел – Медет“. Главен съдия  на турнира беше Христо Костурков , а помощник съдии  Петьо Караджов, Георги Вълчев, Румен Тодев и Васил Кирилов.

Победител стана Ивайло Кирилов с пълен актив от 7 точки. Второто  място заслужи европейският шампион до 8 години Симеон Тодев и двамата от ШК „Пловдив“. На трето място се класира Емил Тилев от ШК „Марица-Изток“ Раднево.
По възрастови групи медалистите са следните:

До 15 години – Ивайло Кирилов, Мартин Малинов и Пея Карова от ШК „Пловдив“.

При 12 годишните – Емил Тилев от ШК „Марица-Изток “ Раднево, втора стана Вълерия Добрева от ШК“Оборище“, следвана от Иван Динков от ШК „Асеновец 2006“.

При 10 годишните – Драгомир Вълчев ШК „Пловдив“, Калоян Матеев ШК „ЧесБомб“ и Александър Каров ШК „Пловдив“.

При 8 годишните очаквано първото място зае европейският шампион Симеон Тодев от ШК „Пловдив“, негови подгласници станаха Владимир Кононенко от ШК „Локомотив СФ“ и Божидар Тилев от ШК „Марица-Изток“ Раднево.

При 6 годишните много силно представяне направи роденият през 2011 година – Данаил Попзафиров от ШК „Елит“, втори се класира Христо Йорданов – ШК „Оборище“, спечелил и специалната награда шахматен компютър, трета бе Дарина Цоневска от ШК „Оборище“.

Допълнителни награди лични часовници получиха 20 състезатели , петима бяха наградени с фирмени  календари и бележници. Всички участници в шахматната надпревара получиха мартенички и тениски.

shah shah1 shah2 shah4 shah5

До началото на месец май, когато ще се състои турнир посветен на 141- годишнината от Априлското въстание, няма да бъдат организирани турнири, тъй като са необходими средства за обезпечаването  им,  каза в заключение председателят на ШК „Оборище“Христо Костурков, като допълни, че е готов да съдейства за получаването на лиценз в случай, че някой реши да организира такъв, поемайки ангажимент от своя страна по организация и награден фонд.