
Проф. Вера Бонева представи книгата си „Васил Левски: Да възкръсне България с пълна свобода“ в Исторически музей – Панагюрище
На 24 октомври 2024г. в Исторически музей-Панагюрище се проведе вечер в „Памет на Апостола“. Представeна бе книгата на проф. д.и.н Вера Бонева “ Васил Левски: Да възкръсне България с пълна свобода“.
Приветствие към присъстващите отправи доц. Д-р Атанас Шопов, директор на музея. Той сподели, че Левски е личност, за която винаги има какво ново да се добави. Личност, изтъкана от скромност, директност и последователност, която ни завеща как да се борим, еманципираме и защитаваме родината си.
Със съдържанието на книгата присъстващите на събитието запозна Дора Чаушева, директор на НМ „Васил Левски“ гр. Карлово. Тя потвърди често срещаното мнение, че най-вероятно нямаше да има Априлско въстание, ако преди това го нямаше Левски. Авторката на книгата проф. Вера Бонева изрази вълнението си името й да се споменава редом с това на Апостола на Свободата. Тя хвърли повече светлина върху отделни моменти от нейните изследвания, описани в книгата.
Сред присъстващите беше Антония Лискова, гл.експерт „Образование, култура, младежки дейности, спорт и туризъм“ към Община Панагюрище, която отправи поздрав към проф. Бонева. Книгата предизвика голям интерес сред аудитоията в музейната зала, в следстивие на което се получи интересна дискусия.
Снимки: Исторически музей-Панагюрище
Oborishte.bg