Сребро и бронз за тенисистите от СКТМ „Асарел-Медет“

Илия Воденичаров и Стоян Зайков увеличиха колекцията от медали за СКТМ „Асарел-Медет“ след проведеното този уикенд Държавно индивидуално първенство до 15 години в гр. Горна Оряховица. Двамата панагюрски състезатели бяха поставени сред водачите в основната схема и стигнаха до четвъртфиналите, преминавайки убедително през своите съперници.

В битката за медалите Илия се изправи срещу познатия си съперник Стоян Сариев от „Стоянстрой“ -Пловдив, когото победи отново на четвъртфинал миналия месец в гр. Варна. Този път Воденичаров отстъпи в двубоя, но съотборникът му Стоян Зайков успя да измъкне победата в изключително оспорван и изпълнен с обрати мач срещу Божидар Хаджистефану също от „Стоянстрой“. Крачка преди финала Зайков бе спрян от Георги Ефтимов („Стоянстрой“) с резултат 1:3 гейма и остана с бронзов медал.

В надпреварата по двойки панагюрският тандем направи изключително силно представяне, елиминирайки своите съперници до финала само с един загубен гейм. За златото представителите на СКТМ „Асарел-Медет“ се изправиха срещу Ерен Бекир и Стоян Сариев от „Стоянстрой“, но въпреки шансовете, които имаха, Воденичаров и Зайков отстъпиха пред пловдивчани и заеха втора позиция в крайното класиране.
На смесени двойки Илия Воденичаров заедно с партньорката си Сиделя Мутлу от „Юнак“- Ардино загубиха битката за медала в драматичен двубой завършил 3:2 и 13:11 в полза за Георги Ефтимов и Габриела Иванова oт „Стоянстрой“.