
Утвърждават ползването на дървесина от Общинските горски територии за 2018 година
Даване съгласие за ползване на дървесина от Общински горски територии през 2018 година ще даде на заседанието в сряда градският парламент в Панагюрище.
Предложението на местната администрация е количеството на дърва за горене и строителна дървесина, което да бъде маркирано и ползвано, да е 4 320 куб.м., в това число 1335 куб.м. иглолистна дървесина.
Градският парламент трябва да даде съгласие и относно размера на първоначалната цена за продажба на стояща дървесина на корен за юридически и физически лица. Цените са съобразени с утвърдените с постановление на Министерски съвет, които се събират в системата на Изпълнителна агенция по горите. Годишният план за ползване на дървесина от Общинските горски територии през 2018 е съобразен с горскостопанския план 2012-2022г.
Oborishte.bg