ФК ”Оборище” победи „Марица” в Пловдив и оглави Втора лига

ФК „Оборище“ спечели първата си победа от новото първенство на Втора лига и оглави класирането в групата с 4 точки след втория кръг. Панагюрските футболисти надиграха новаците във втория ешалон „Марица” Пловдив у дома им с категоричното 3:0, като на полувремето си бяха осигурили преднина пред пловдивчани от два гола. Точните попадения за „войводите” реализираха Георги Нетов с два гола и Петър Тончев от дузпа в 23-та минута на двубоя.

В първия кръг на 22 юли панагюрци завършиха 0:0 у дома с „Монтана”. С актив от 4 точки са също „Литекс“, „Царско село“, „Созопол“ и „Черноморец“ /Балчик/. На дъното без спечелена точка е единствено „Марица” /Пловдив/. В следващия кръг  ФК „Оборище“ приема „Локомотив“ (София).