ХК „Панагюрище“ загуби третия си мач от първенството в елитната женска група. Предстои им още един тежък мач

Хандбалистките на Панагюрище загубиха третия си мач от първенството в елитната женска група. В съботния следобед след петчасово пътуване до Шумен, младите панагюрски хандбалистки се изправиха срещу бронзовите медалистки от миналата година, изключително рутиниран отбор, изграден от доказали се през годините опитни състезателки. Мачът започва с гол за панагюрския отбор, след това шуменки реализират пет попадения, следват три поредни попадения за панагюрки и изравняване на резултата в 19 минута. До 24 минута панагюрки повеждат с гол, шуменки изравняват.

Спорни съдийски отсъждания в полза на домакините преобърнаха играха – за пет минути шуменки повеждат с пет гола и първото полувреме завърши при резултат 16:11, коментираха треньироте на „Панагюрище” Любка Карагьозова и Георги Атанасов. През второто полувреме настъпва тотален срив в играта на панагюрки, като постоянно отстранявани от игра са наши състезателки. През игровото време на срещата за панагюрки има 6 отстранявания за 2 минути, а за домакините само 1 отстраняване. Краят на мача е даден при резултат 36:20 за домакините.
На 7 ноември /събота/ ХК „Панагюрище” е домакин на следващата среща от първенството. За панагюрки предстои още един тежък мач с отбора на Свиленград, който тази година е претендент за титлата. Срещата ще се играе в зала „Арена Асарел” от 14 ч. На 8 ноември /неделя/ от 10.00 ч ХК „Панагюрище” ще бъде домакин на първия турнир от Републиканското първенство за 19г девойки. ХС „Панагюрище” е в силната група с отборите на „Бъки” /Габрово/, „Етър” /Велико Търново/, „Никиспорт” /Сливница/.