170 човека се включиха в първата за годината кръводарителска акция на „Асарел-Медет“АД
Общо 170 човека се включиха в първата за годината кръводарителска акция на „Асарел-Медет“АД, която се осъществи в рамките на 5 дни със съдействието на Районния център по трансфузионна хематология –Пловдив.
Това е абсолютен прецедент в досегашната история на кръводарителските акции, които традиционно се провеждат в дружеството от 2006 година насам. Рекордната бройка бе достигната, като в последния ден от кампанията се присъединиха още 34-ма доброволци. Съпричастност към кампанията „Капка по капка–живот!“ показа и част от ръководството на „Асарел-Медет“, като дариха кръв заедно със своите колеги, в името на това нечий живот да получи шанс за спасение.
Благодарение на всички, които се включиха в кръводарителската кампания, на страхотните медицинските сестри от здравна служба „Асарел“ и професионалния екип от Районния център по трансфузионна хематология – Пловдив, десетки нуждаещи ще получат шанс за живот.
Oborishte.bg